Risto Rõõmusoks

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search
Risto Rõõmusoks
Eesti Karikavõistlused Kulturismis ja Fitnessis 2010

Risto "Djud" Rõõmusoks (sündinud 26.07.1989 Tartus) on Eesti kulturist.

Elulugu

Terve teadaoleva elu on Risto tegelenud kehaliste harrastustega. Noorena mängis ta koos sõpradega Annelinna betoondžunglis ohtralt jalgpalli, korraldas ja osales "Mini-Olümpiamängdel", mis olid korraldatud kättesaadavate vahenditega. Treeningutel on ta osalenud alates kolmandast klassist.

Risto on proovinud paljusid alasid: jalgpall, judo, kergejõustik, ujumine, korvpall. Noorena tegi kaasa ka noorte U-16 korvpallikoondise treeningtsükli enne EM-turniiri, aga sai viimases trennis enne sõprusmänge vigastuse, mis suures plaanis lõpetaski tema korvpalluritee.

2007/2008 Pärast põlveoperatsiooni osales Risto Eesti meisterklubi Rock duubelmeeskonnaga Eesti U-20 meistrivõistlustel ja esiliigas, kuid liigse koormus tõttu naases põlvevalu, mis lõpetas püüdlused kõrgemale tasemele täielikult.

2005/2006 oli Tartu Kivilinna Gümnaasiumis avatud esimene spordiklass, kuhu leidis tee ka Risto. Seal toimus esimene tõsisem kokkupuude jõusaaliga, kuna vigastuseoht jalgpallitunnis veenis minema pigem jõusaali. Alguses tundus idee talle justkui ajaveetmisena, aga mida rohkem ta Ronnie Colemani pilti seal vanas Vene-tehnikat täis olevas saalis nägi, seda rohkem hakkas treening muutuma tõsisemaks ja läbimõeldumaks.

2009. aasta sügisel liitus Risto kulturismitreeninggrupiga Tartu klubis Fittest, kus sai koos teistega ühise eesmärgi nimel soodsalt treenida.

Pärast spordiklassi lõpetamist jätkus õppetöö Tartu Ülikoolis, Kehakultuuri teaduskonnas kehalise kasvatuse ja spordi erialal. Hetkel (2010/2011) on käimas 3. aasta bakalaureuse õppes.


Saavutused

I Lõuna-Eesti Lahtised karikavõistlused: Juuniorid -80kg II koht

Eesti Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis: Juuniorid 75kg+ 5. koht

Hetkel keskendumas Athletic Fitnessi treeningule.


Muu

Parim tulemus treeningul: Jõutõmme 205kg.

Risto ise soovib veel ära märkida, et enne Lõuna-Eesti karikavõistlusi oli ta suhteliselt ulatuslikul dieedil, kaotades 52 päevaga kehakaalust 18kg 182cm pikkuse juures (96kg->78kg).