Kati Grabbi

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search
Kati Grabbi

Kati Grabbi sündis 1988. aastal viieliikmelisse perekonda - ema, isa, vend ja õde ning Kati. Oma eluteel juba varajases eas alustas Kati treeningutega, kus jäljendas oma venda ning esimesed treeningud ta tegigi venna hantlitega. Trennipisik oli väljaravimatu ning see süvenes veelgi. Huvi hobuste vastu tekkis Katil varakult ja juba 9 aastaselt alustas treeninguid Niitvälja ratsaspordikeskuses, kus tervelt 5 aastat sai ratsutamist õpitud. Põhikoolis avastas kehalisekasvatuse õpetaja Katis hea ja kiire jooksja ande ning viis ta 2000 a. Harjumaa murdmaa jooksule. Seal saavutati edukalt ja suure edumaaga I koht. Kati liitus Keila kergejõustiku klubiga TIPP, kus oli ette nähtud 2 korda nädalas treeningud jõusaalis ning seal tutvus ta oma praeguse treeneri Risto Ojapõlluga, kes juhendas juba toona, kuidas jooksule kiirust juurde treenida. Edaspidi sai osaletud järjestikku mitmetele erinevatel Harjumaa sisekergejõustiku võistlustel, nii pikamaajooksus kui ka sprindis - koju ei tuldud mitte kunagi ilma medalita. Suurimaks saavutuseks enda jooksuspordi karjääri juures peab Kati 2001 a. Finlandian Junior Games’i, kus osalesid terve euroopa noored sportlased. Kati osales nendel võistlustel 500m jooksus, kus pääses eelfinaali ja finaalis lõpetas ta 8–nda kohaga.

2005. aastal tekkisid tervisega probleemid ja peale seda rauges huvi kergejõsutiku vastu ja profispordis tekkis pikem paus, kuid mitte spordist üleüldiselt, treeninguid jätkas Kati väiksema koormusega ka edaspidi. Uuesti alustati ka ratsatreeninguid, kuid seda ainult juba hobikorras.

Seoses eluliste muutustega ning elukoha vahetusega, hakkas Kati tööle Keila Tervisekeskuses, kus ta hakkas tundma suuremat huvi jõusaalitreeningute vastu. Treenides alguses enda välimuse heaolunimel ja omal algatusel. Siis märkas Kati telekas bodyfintessi võistlustel Laura Reisalut, kelle võistlusstiil hakkas Katile meeldima. Mõni aeg võistlussporti uurides leidis Kati, et võiks õige proovida ise kulturismi. Võttes endale uued eesmärgid, kontakteerus ta taas Risto Ojapõlluga, kellelt palus abi oma eesmärkide saavutamiseks, milleks oli treeningute hea taseme saavutamine.

Peale seda otsust sai sõna „treening“ totaalselt uue tähenduse ning raske kuid põnev töö algas. Toitumine ning treeningkavad said kindlasse rutiini ja tulemused hakkasid paistma õigepea. Ei läinud palju mööda, kui tuli esimesene suurem võistlus - Eesti Karikavõistlus ja sealt sai Kati väga palju postiivseid kogemusi. Treeningud jätkusid – suuremad eesmärgid vajasid täitmist! Eesti karikavõistlustel 2010 aastal sai Kati I koha ning see oli esimene suurem samm 2011 aasta EM poole, mis toimuvad Tallinnas.


Saavutused

2009 Reval Cup III koht

2009 Eesti Karikavõistlused -163 cm kategoorias I koht, absoluut II koht

2009 Balti Matš Šiauliais, VI koht

2010 Reval Cup -163 cm kategoorias I koht, absoluutne I

2010 Eesti Karikavõistlused -163 cm kategoorias I koht, absoluutne I

2010 Open Latvian Championships in Bodybuilding III koht

2011 Eesti Meistrivõistlused Kulturismis ja Fitnessis, BF -163 cm kategoorias III koht

Välislingid