Arnold Tokko

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search
Arnold Tokko

Arnold Tokko (sündis 9. märtsil 1965 Tallinnas) on Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president, toidulisanditega tegeleva firma Robocop juhataja ja osanik ning Fitness.ee fitnessportaali vastutav väljaandja.


Elulugu

Arnold on läbi ja lõhki Tallinna-poiss. Õppinud Raua tänava koolis, mis tookord kandis suure vene kirjaniku Nikolai Gogoli nime. Hiljem käis ta Tallinna 13. keskkoolis Lasnamäel. Edasi suundus tehnikakooli, kus omandas laiaprofiiliga fotograafi paberid.

1987. aastast lõi ta kaasa vahendustegevuses. Puutus kokku nii rõiva- kui ka eksootiliste puuviljade müügiga. 1991. aasta juunis toimus Sinises paviljonis Pirita teel tasemel kunstinäitus, kus eksponeeriti üle neljasaja töö ja sadakonda autorit (Jüri Arrak, Peeter Mudist, Ado Lill, Andres Tolts, Aili Vint, Epp-Maria Kokamägi jne). Maalija Jüri Arraku noorema pojaga hakkas ta galeristiks. Tokko&Arrak sai õige pea tuntuks nii meil kui lahe taga. Kolm aastat möödus tihedas koostöös Ann Mikiveriga, Raatuse galerii tollase perenaisega.

Hasartmängude korraldamine oli midagi uut. Midagi muud kui aastaid rahva raha neelanud spordiloto või lihtsalt asjade-rahaloteriid. Lauad ja masinad pandi üles nii vanalinnas kui väljaspool Tallinnat. Sügisel 1995 läks käiku tema esimene piljardisaal, mis pidas hinge sees. Restorani-aeg tuli 1996. aastal. Metropolist koliti taas Raekoja platsi äärsesse Raekööki.

Alates 1996. on Arnold Robocop OÜ juhataja ja osanik. Firma tegeleb toidulisade maaletoomise ning turustamisega, kulturismi- ning fitnessi ürituste korraldamisega. Alates 2001. on ta Amazon.ee fitnessportaali vastutav väljaandja. 2004. aastal sai temast Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu kutsekomisjoni esimees ning rahvusvahelise kategooria kohtunik kulturismis.

Arnold Tokko juhtimisel sai EKFL Eesti Olümpiakomitee tunnustuse ja lülitus Eesti spordisüsteemi. Lisaks võistlusspordi arendamisele on liit asunud ka kulturismi ja fitnessi kui ideaalset tervisesporti propageerima ja treenerite tasemekoolitust läbi viima. Põhimõttelise tähtsusega on võitlus puhta spordi eest ja dopingutestide alustamine Eesti karika- ja meistrivõistlustel, samuti Eesti lülitumine rahvusvahelisse kulturismiellu organisatsioonilise poole pealt.

Arnold on abielus ning tubli isa kolmele pojale.

Treeneritöö

Omab Kulturismi ja Fitnessi treeneri IV taseme kutsetunnistust. Töötanud spordiklubis Status Club jõusaali, rühmatreeningu ning body-pump treenerina.


Kohtunikutöö

Alates aastast 2004- IFBB rahvusvahelise kategooria kohtunik.

SaavutusedVälislingid