Argo Vaible

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search
Argo Vaible

Argo Vaible (sündis 26. augustil 1973 Põltsamaal) on Eesti üks tuntud klassikaline kulturist.


Elulugu

Argo sündis 26.08.1973 Põltsamaal 5-lapselise pere teise lapsena. Spordist huvitus ta juba poisikesepõlves, mängis jalgpalli ja tegeles aktiivselt kergejõustikuga. 1987. aatsa sügisel sattus ta Põltsamaal juhuslikult kohalikku väiksesse jõusaali, kus tõstis poistega alguses niisama kangi, et kes rohkem jõuab. Samal ajal tegi selles jõusaalis trenni üks muljetavaldava seljaga jõmm, kes jagas poistele esimesi näpunäiteid treeningmetoodika osas. Argole hakkas jõusaali-värk meeldima ning ta otsustas paar korda nädalas n.ö. jõudu tegemas käia.

Jõusaali algusaastatel sattus ta lugema toonast spordilehete, kus oli pikk artikkel ja pilt Olev Annusest, kes oli just tulnud Mr. Universumiks kulturismis. Sel ajal kandis see spordiala veel nime atleetvõimlemine. Argo mäletab, et pilt Annusest avaldas talle tohutult muljet ja see andis tõuke tõsisemaks musklikasvatamisks. Raamatukogus oli tollal ainsaks erialaseks kirjanduseks E. Lieberti kirjutatud pisike raamatuke "Atleetvõimleja ABC", mis oli Argole pea et sõna-sõnalt meelde jäänud.

1991. aastal lõpetas Argo Põltsamaa Keskkooli ja töötas seejärel aastakese kohalikus politseis, mis läks sõjaväeteenistusena arvesse, kuna Vene sõjaväge enam polnud ja Eesti kaitseväge veel ei olnud!

1992. aastal asus ta õppima Tallinna Pedagoogika Ülikooli kehakultuuri erialale. Sel ajal pääses ta ligi pealinna jõusaalidele (nt. vana Reval-Spordi kelder), mis olid võrreldes senise kodusaaliga ikka täielik ulme!

1993. aastal kevadel võttis Argo Indrek Otsuse abiga, juuniorina, esimest korda osa EKV-st kulturismis, kus sai raskemas kategoorias kolme võistleja hulgas II koha. Sellest hetkest alates otsustas ta kulturismiga veelgi tõsisemalt tegelema hakata, mille tagajärjel jäi ka ülikool pooleli, kuna tuli hoopis tööle minna, et omale toiduraha teenida.

1998. aastal sai Argol kogu sellest trennivärgist kõrini ja ta tegeles aastaid igasuguste muude põnevate asjadega. Võttis naise ja 2003. aastal sündis neile poeg. Samal ajal hakkas ka Tallinn end Argo jaoks ammendama ning 2004. aastal otsustati Pärnusse kolida, kus pesitsetakse siiani. Pärnus hakkas ta tasapisi jälle ka trenni tegema ja juba 2006. aasta sügiseks oli vorm selline, et õnnestus -90 kg kulturistide seas Eesti meistriks tulla ja absoluudis kolmandale kohale platseeruda. Peale seda on olnud veel palju erinevaid, põnevaid võistlusi, mille parimaks tulemuseks nimetab Argo ise 2007. aasta Maailma Meistrivõistluste 7. kohta. Võimalusi mööda treenib Argo praegugi ja arvab, et pole oma viimast sõna kulturismis veel öelnud!


Treeneritöö

Töötab treenerina spordiklubis Tervisex, kuid kuna oma põhitöö ja enda treenimise kõrvalt eriti aega teiste treenimiseks üle ei jää, siis ei taha ta seda tööks nimetada. Argo treenib Pärnus spordiklubis Tervisex ja kui keegi trennis temalt nõu küsima tuleb, siis aitab ta igati, nii kuidas oskab.


Saavutused

Kulturismis

1993 - Eesti Karikavõistlused, juunioride raskemas kategoorias II koht

1994 - Eesti Karikavõistlused, juunioride raskemas kategoorias III koht

2006 - Eesti Meistrivõistlused, -90 kg I koht, absoluutarvestuses III koht

2007 - Eesti Karikavõistlused, -90 kg I koht, absoluutarvestuses II koht

2010 - 26 Eesti Karikavõistlused Kulturismis ja Fitnessis, -90 kg I koht, absoluutarvestuses 5. koht

2010 - Baltic Match, III koht


Klassikalises Kulturismis

2007 - Euroopa Meistrivõistlused, -178 cm kategoorias 11 koht

2007 - Põhjamaade Meistrivõistlused, absoluutarvestuses 4 koht

2007 - Eesti Meistrivõistlused, -180 cm II koht, absoluudis 4 koht

2007 - Maailma Mestrivõistlused, -180 cm 7 koht

2008 - Eesti Karikavõistlused, +175 cm II koht, absoluudis 4 koht

2008 - Euroopa Meistrivõistlused, -180 cm 9 koht

2009 - Eesti Karikavõistlused, +175 cm II koht, absoluudis 5 koht

2009 - IV Innar Mardo Memoriaal/Eesti Meistrivõistlused, +175 cm II koht

Tunnustused

Eks need eelpool loetletud tulemused olegi Argole tema enda sõnutsi tunnustuseks.

2007. aastal tunnustati teda turvafirma G4S parima sportlase tiitliga


Välislingid