Erinevus lehekülje "Martin Münz" redaktsioonide vahel

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
 
[[Category:Klassikalised kulturistid]]
 
[[Category:Klassikalised kulturistid]]
 
[[Category:Athletic fitnessistid]]
 
[[Category:Athletic fitnessistid]]
[[Pilt:MartinMunz.jpg|thumb|250px|right|text-top|Martin Münz]]
+
[[Pilt:MartinMunz2.jpg|thumb|250px|right|text-top|Martin Münz]]
'''Martin Münz''' ( sündinud 18. jaanuar 1975 Tallinnas) on athletic fitnessi võistleja nii Eestis kui ka Rootsis ning ühtlasi ka antud spordiala edendaja Eestis.
+
'''Martin Münz''' (sündinud 18. jaanuar 1975 Tallinnas) on athletic fitnessi võistleja nii Eestis kui ka Rootsis ning ühtlasi ka antud spordiala edendaja Eestis.
  
  
86. rida: 86. rida:
  
 
==Välislingid==
 
==Välislingid==
* [http://.ee ....]
+
* [http://www.fitness.ee/artikkel/1202/tunne-eesti-tegijat-martin-munz TUNNE EESTI TEGIJAT: Martin Münz] Fitness.ee 27. oktoober 2010
 +
 
 +
VIDEO [http://www.youtube.com/watch?v=7xEgDYuWBdk Martin Münzi vabakava] Innar Mardo VI Memoriaal 2011

Viimane redaktsioon: 22. detsember 2011, kell 15:45

Martin Münz

Martin Münz (sündinud 18. jaanuar 1975 Tallinnas) on athletic fitnessi võistleja nii Eestis kui ka Rootsis ning ühtlasi ka antud spordiala edendaja Eestis.


Pikkus: 187 cm

Kaal: 90 kg võistlusperioodil, 96-100 kg võistlusvälisel perioodil

Elukoht: Göteborg, Rootsi / Tabasalu, Eesti

Koduloomad: dalmaatsiakoer Bonita, kes tõeliseks kaaslaseks pea igas perekondlikus ettevõtmises

Perekonnaseis: kihlatud ja 5 lapse isa

Athletic Fitness´iga tegelenud: alates aastast 2006



Elulugu

1993 – peale Tallinna 13. keskkooli muusikaklassi ning Tallinna Laste Muusikakooli lõppu asus õppima Tallinna Kommertskooli toitlustusettevõtte juhiks

1995 – 1998 töötas Tallinki laevade peal kokana

1998 – rajas endale firma ning tegeles ehituse valdkonnas

2003 – läks Göteborgi elama, töötama ja alustas enese füüsise arendamist

2007 – kuulis esmakordselt Athletic Fitness´ist ning asus personaaltreeneri soovituste kohaselt tegutsema ning vajalikke alasid tõsisemalt treenima.

2008 – detsembrikuus osales esmakordselt Athletic Fitness´i võistlusel, kus pääses finaali ning saavutas 18 osaleja hulgast V koha.

2009 – suundus tagasi Eestisse peamise eesmärgiga arendada Athletic Fitness´i ka kodumaal ning viia see laia maailma ette

2010 – tegeles Athletic Fitness´i propageerimisega üle Eestimaa ning valmistus Eesti Meistrivõistlusteks. Lisaks saavutas treeneri I taseme, plaanib tulevikus ka teised tasemed omandada.

2011 – tegeles jätkuvalt Athletic Fitness´i propageerimisega Eestis. Lisaks aga töötas eesmärgiga Athletic Fitness laia maailma ette viia. Esimene võimalus oligi juba sama aasta novembris, kui Eestis toimus IFBB Klassikalise Kulturismi Maailmameistrivõistluste raames demovõistlus Athletic Fitness´is.


Kogu oma teadliku elu on Martin tegelenud nii muusika kui ka spordiga. Klaver, klarnet, plokkflööt ja kitarr olid 6´ndast eluaastast kuni 14´nda eluaastani muusikaõpetajast ema poolt peale surutult igapäevased kaaslased. Põhjus, miks muusikaga tegelemist ema tungivalt nõudis, oli seeläbi oma poja päästmine sõjaväest, mis tol ajal viis mitmeid sadu mehi nt Afkanistaani. Need mehed aga, kes kuulusid sõjaväeorkestrisse, pääsesid lähetustest. Kuna Martin ise aga tundis tugevat tõmmet spordi suunas, siis juba 6 aastaselt alustas ta tennisega. Seejärel proovis ta kätt karatees, võrkpallis, maanteesõidus kui ka aerutamises. Viimase ala peale jäi ta pidama 8´ks aastaks (kuni 1990 a.). Aerutamises võistles nii noorte kui ka juunioride klassis ja mõlemas saavutas pedestaalikohti. Eesti Meistrivõistlustelt nt hõbemedal siiani kapil ilutsemas. Ent jõusaali viiski justnimelt aerutamisega tegelemine. Tollane treener Hannes Torn jõusaali tutvustas ning seal treeninguid läbi viis ja ju jõusaalipisik sellest ajast külge jäigi ning ega sellest pisikust nii kergelt lahti saa. Ent elu tegi tol hetkel oma korrektuurid ning keskkooli lõpuga seoses jäid seljataha ka aerutamistreeningud ning jõusaal.

1995. a. Tallinki laevale tööle saades kannatas ka toitumine, kehakaal langes ning üldine füüsiline seisund ei olnud enam kiita.

1998. a. ehitusega alustades jätkus tervise seisukohast enese hävitamine. Oli päevi, kus söögiks vaid pakk küpsiseid ning tass teed. Raske füüsiline töö nõudis aga oma osa ning viimaks langes kaal kriitilise piiri peale. Olles 187 cm pikk kaalus ta 76 kg. Muutust oli vaja koheselt.

2003. a. suunduski Rootsi teele. Juba teisel päeval sai töö Göteborg´i peatänaval asuvasse restorani kokana ning enesetundest lähtuvalt ja spordipisikut kuulates otsis ta üles parima spordiklubi tervest linnast. Algas füüsise eest hoolitsemine, korralik toitumine ning keha reageeris sellele kiiresti.

2007. a. kuulis jõusaalis treenides Athletic Fitness´ist ning koheselt tekkis suur huvi antud ala vastu, kuid samas ka kartus, et ei ole piisavalt hea konkureerimaks teistega võistlustel. Ta tahtis leida endale tuge ja kinnitust selle kohta, et on olemas selleks spordialaks vajalikud eeldused ning läks personaaltreeneri jutule. Viimane mõõtis kaliipriga keha rasvaprotsenti, mis oli tol hetkel 6,4 % ning soovitati soojalt seda ala proovida.

2007. a. detsembris käis vaatamas ka üht Athletic Fitnessi võistlust ning sai kinnitust, et just see on see ala, milles tahaks võistelda.

2008. a. märtsis käis Rootsi Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt läbi viidud Athletic Fitness´i tutvustaval loengul, kus sai selgeks, et esimene võistlus tulebki juba sel aastal. Hakkas lugema Athletic Fitness´i kohast kirjandust ning otsima treenerit, kes just Athletic Fitness´i osas pädev oleks ning leidis Keith Karlssa. Tema oli selleks hetkeks võitnud kaks võistlust ning töötas samas ka personaaltreenerina. Sai temalt head ja kasulikku infot ning hakkaski valmistuma võistlusteks, milleks oli aega pool aastat. See ei ole küll teab mis pikk aeg, ent kui on olemas all korralik füüsis ning kõva tahtmine ja sihikindlus, on see täiesti reaalne eesmärk, mille poole püüelda. Võistlustel osales 18 meest klassis +180 cm ning Martin pääses finaali, kus saavutas V koha.

2009. a. suundus ta juba Eestisse sooviga Athletic Fitness´i kodurahvale tutvustada ning selle ülemaailmsesse arengusse panustada. Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu abiga sai see ka teostatud.

2010. a. sügisel korraldati juba I Eesti Meistrivõistlused Athletic Fitness´is.

2010. ja 2011.a. proovis ta ka kätt lisaks Athletic Fitness´ile ka Klassikalises Kulturismis võisteldes. Ta sai huvitava kogemuse osaliseks, kuid samas tundis, et see ala ei ole tema jaoks, kuna otsene võistlusmoment tema jaoks jääb olemata.

2011.a. kevadel Eestis I karikavõistlused ning sügisel II meistrivõistlused. Ja suurim saavutus täna on Athletic Fitnessi viimine ülemaailmsele lavale 2011. a. Eestis aset leidnud Klassikalise Kulturismi Maailmameistrivõistluste raames. Järgmine vahepeatus Athletic Fitness´iga on Arnold Classic 2012 Hispaanias.

Täna käib ta vähemalt 5 korda nädalas jõusaalis ning ega ka tulevikus sellest loobumise märke näha ole. Pidevalt tekib uusi sihte ja eesmärke. Üks täidetud, järgmine juba silme ees. Sedasi nii isiklike saavutuste kui ka võistluste näol. Sellest lähtuvalt pole pääsu treenimisest, kuna võiduhimu on suur ning motivatsioon, mis tagant tõukamas, ei lase ennast lõdvaks lasta. Ning seesmine soov Athletic Fitness´i pisikuga noori potensiaalseid võistlejaid nakatada on üks suur tegutsemise motivaatoreid.

Saavutused

Athletic fitness

2008- Decembercuppen. 5 koht

2010- Rootsi Meistrivõistlused Athletic Fitness´is, III koht

2010 Oslo Grand Prix, II koht

2010- Eesti Meistrivõistlused Athletic Fitness´is, I koht

2011- Rootsi Meistrivõistlused Athletic Fitness´is, II koht

2011- Oslo Grand Prix, III koht

2011- Eesti Meistrivõistlused Athletic Fitness´is, I koht

2011- Maailmameistrivõistluste demovõistlus Athletic Fitness´is, 4 koht

Välislingid

VIDEO Martin Münzi vabakava Innar Mardo VI Memoriaal 2011