AAKG

Allikas: Fitness.ee wiki
Jump to navigation Jump to search

AAKG ehk arginiin alfa-ketoglutaraat on arginiini erivorm. AAKG on aminohappe arginiini ja alfa-ketoglutaraathappe sool.


AAKG-s on kahe arginiini molekuli küljes alfa-ketoglutaraadi molekul. Arginiin on aminohape ja alfa-ketoglutaraat on teise aminohappe teatud vorm(glutamiini eelkäija), millel võib olla glutamiini säästev mõju lihaskoes. See viib suurema hulga kättesaadava glutamiinini. Usutakse, et see kooslus põhimõtteliselt parandab arginiin imendumist, suurendades seega sinu keha lämmastikoksiidi (NO) tootmist veelgi. Nagu me teame, on arginiin lämmastikoksiidi lähteaine, mis vastutab veresoonte lõdvestumise eest.

NO tootmine ja mõju inimkehas [[1]]

AAKG kasulikud omadused on sarnased arginiinile, peamiselt tänu suurenenud NO tootmisele, mis suurendab verevoolu lihastesse ja kõikidesse kehaosadesse(tuues endaga lihasesse rohkem treeninguteks vajalikku toitaineid ja hapnikku). Uuringud näitavad, et arginiin aitab lühendada taastumisaega(paranenud verevarustus soodustab jääkainete lihastest väljutamist ja lihaste taastamist) ning samas parandada erektsioonihäirete põhjustatud viljakusprobleeme.

[[2]]

Oma lämmastikoksiidi tootmise parandamine annab palju eeliseid: see võitleb vabade radikaalide vastu, aitab teritada närvisüsteemi-lihase koostööd; toetab kasvuhormooni vabastamist(arginiini kasutatakse ka enne magamaminekut), mis aitab tõsta tervisliku kolesterooli taset ning suurendab rasvade ainevahetust, reguleerides ühtlasi soolade sisaldust kehas.


Seni pole teadus kinnitanud täpset annust jõutreeningute jaoks. Paljud toidulisanditootjat soovitavad 500-3,000 mg lämmastikoksiidi suurendavat ainet päevas.


AAKG allikateks on Olimp AAKG Xplode[3], Olimp AAKG 1250 Mega Caps[4], samuti ka FAST Pump+[5], FAST Workout Shock[6], Olimp NOPreload[7].